Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – Z20LET |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.00 mm |
| GTIN | 01037721243348 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1012 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 15.10 mm |
| Open Pressure | 180lbs @10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | REt-TS55-T5 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-TS-Z20 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 64 @ 35.10 |
| Spring Rate | 9.60 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Opel Z20LET” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.