Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – Z16LER |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.00 mm |
| GTIN | 01037721243574 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1012 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.00 mm |
| Open Pressure | 167 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS50/T1 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Pressure | 63 @ 34.3 |
| Spring Rate | 10.4 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Opel Z16LER” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.