Supertech Valve Spring Kit Nissan VR38DETT
1 198,35 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1012-GTR
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.00 mm |
| GTIN | 01037721241932 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1012 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 15.65 mm |
| Open Pressure | 162 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/T9F |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-TS/GTR-2 ; SEAT-TS/GTR |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 62 @ 35.65 |
| Spring Rate | 10.5 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan VR38DETT” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.