Supertech Valve Spring Kit Nissan VR38DETT
1 198,35 €
Supertech Valve Spring Kit Nissan VQ35
1 114,33 €
Supertech Valve Spring Kit Nissan VR38DETT
1 198,35 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1012-GTR-BE
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21.50 mm |
| GTIN | 01037721243762 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.70 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1012 |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 11.50 mm |
| Open Pressure | 178 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 23.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.70 mm |
| Retainer | RET-TS5.5/T9F-BE |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-TS/GTR-3 ; SEAT-TS/GTR4 |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 78 @ 34.6 |
| Spring Rate | 10.0 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan VR38DETT” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.