Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.7L 24v – VQ37VHR |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.80 mm |
| GTIN | 01037721243844 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 18.80 mm |
| Kit Spring | SPR-N370Z-IN ; SPR-N370Z-EX |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 14.00 mm |
| Open Pressure | 197 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 24.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 28.00 mm |
| Retainer | RET-H55BE/T1 ; RET-TS5.5/T1F-BE |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Pressure | 70 @ 39.40 |
| Spring Rate | 12.7 |
| Valve Lock | KPR-5.5/7A-ST |
| Valve Lock Qty | 48 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan VQ37VHR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.