Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – B58B30 |
| Additional Info | Conical Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 23.30 mm |
| GTIN | 01037721244896 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 17.60 mm |
| Kit Spring | SPR-FE20BE |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 12.2 mm |
| Open Pressure | 157 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 21.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 24.40 mm |
| Retainer | RET-BMB48/TE + RET-BMB48/TI |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-BM48/T1 |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 84 @ 37 |
| Spring Rate | 7.25 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit BMW B58B30” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.