Supertech Valve Spring Kit Nissan TB48 Single
1 075,16 €
Esgotado
REF:
SPRK-H1021S-TB48
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.00 mm |
| GTIN | 01037721242791 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | SINGLE |
| Inside Diameter Outer | 21.80 mm |
| Kit Spring | SPR-H1021S |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 17.00 mm |
| Open Pressure | 167 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | SINGLE |
| Outside Diameter Outer | 30.00 mm |
| Retainer | RET-H60/T1 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-TB1020D |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 77 @ 39 |
| Spring Rate | 9.0 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan TB48 Single” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.