Supertech Valve Spring Kit Nissan SR20DE(T)
825,03 €
Esgotado
REF:
SPRK-H1021D-SR20
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – SR20DE, 2.0L 16v – SR20DET |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 25.00 mm |
| GTIN | 01037721241761 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.80 mm |
| Kit Spring | SPR-H1021D |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 15.50 mm |
| Open Pressure | 238 @ 10.0 |
| Outside Diameter Inner | 21.30 mm |
| Outside Diameter Outer | 30.00 mm |
| Retainer | RET-NSR20/T1 |
| Seat Locator | SEAT-H/N240 |
| Seat Pressure | 106 @ 40.5 |
| Spring Rate | 13.2 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Nissan SR20DE(T)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.