Supertech Valve Spring Kit Mini W11B16 Tritec
892,22 €
Esgotado
REF:
SPRK-EC3027D-MC
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mini |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – W11B16 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241741 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.60 mm |
| Kit Spring | SPR-EC3027D/MC |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.10 mm |
| Open Pressure | 202 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 19.40 mm |
| Outside Diameter Outer | 26.60 mm |
| Retainer | RET-EC3020T1 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-MC1015D |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 95 @ 34.2 |
| Spring Rate | 11.30 |
| Valve Lock | KPR-6S/7 |
| Valve Lock Qty | 32 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mini W11B16 Tritec” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.