Supertech Valve Spring Kit Ford/Mazda 2.0L/2.3L Duratec/EcoB
447,73 €
Esgotado
REF:
SPRK-FE20BE-2
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EcoBoost, 2.3L 16v – EcoBoost |
| Additional Info | Conical Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 23.00 mm |
| GTIN | 01037721244243 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 17.20 mm |
| Max Lift | 12.00 mm |
| Open Pressure | 155 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 21.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 24.00 mm |
| Retainer | OEM RETAINER |
| Seat Locator | OEM SEAT |
| Seat Pressure | 83 @ 37.2 |
| Spring Rate | 7.25 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Ford/Mazda 2.0L/2.3L Duratec/EcoB” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.