Supertech Valve Spring Kit Mini W11B16 Tritec
877,30 €
Esgotado
REF:
SPRK-HM1007BE-MC2
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mini |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – W11B16 |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.80 mm |
| GTIN | 01037721242098 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 18.80 mm |
| Kit Spring | SPR-HM1007BE/MC2 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 16.20 mm |
| Open Pressure | 203 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 24.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 28.00 mm |
| Retainer | RET-M65-TBE |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-SS2717-2 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 75 @ 39 |
| Spring Rate | 12.80 |
| Valve Lock | KPR-6T-ST |
| Valve Lock Qty | 32 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mini W11B16 Tritec” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.