Supertech Valve Spring Kit Mazda 1.8L BP Single Spring
716,80 €
8 em stock
REF:
SPRK-MM18-S
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – BP |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241784 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | Single |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015-SI |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.90 mm |
| Open Pressure | 157 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | Single |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Package Height | 64,00 mm |
| Package Length | 248,00 mm |
| Package Weight | 1114.00 g |
| Package Width | 169,00 mm |
| Retainer | RET-TS60/MA2 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-TS/MA18I |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 63 @ 33.6 |
| Spring Rate | 9.4 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mazda 1.8L BP Single Spring” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.