Supertech Valve Spring Kit Mazda 1.8L BP Dual Spring
800,21 €
4 em stock
REF:
SPRK-MM18-D
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – BP |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241789 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.90 mm |
| Open Pressure | 205 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 248,00 mm |
| Package Weight | 1270.00 g |
| Package Width | 171,00 mm |
| Retainer | RET-TS60/MA2 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-TS/MA18I |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 85 @ 33.60 |
| Spring Rate | 12.1 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mazda 1.8L BP Dual Spring” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.