Supertech Valve Spring Kit Ford 2.5 RS / Volvo B5254T4
988,38 €
Esgotado
REF:
SPRK-TS1015-BE-5C
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Ford, Volvo |
| Modelo Veículo | 2.5L 20v – B5254T4, 2.5L 20v – RS |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21.50 mm |
| GTIN | 01037721245407 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 19.70 mm |
| Kit Spring | SPR-TS1015-BE |
| Kit Spring Qty | 20 |
| Max Lift | 11.10 mm |
| Open Pressure | 212 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 23.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 27.70 mm |
| Retainer | RET-TS5.5-T1F-BE |
| Retainer Qty | 20 |
| Seat Pressure | 85 @ 33.5 |
| Spring Rate | 12.7 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Ford 2.5 RS / Volvo B5254T4” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.