Supertech Valve Spring Kit BMW S54
1 345,81 €
5 em stock
REF:
SPRK-HM1007BE-S54
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.2L 24v – S54B32 |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.8mm mm |
| GTIN | 01037721243789 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 18.8mm mm |
| Kit Spring | SPR-HM1007BE |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 14.0mm mm |
| Open Pressure | 204lbs@10mm |
| Outside Diameter Inner | 24.2mm mm |
| Outside Diameter Outer | 28.0mm mm |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 249,00 mm |
| Package Weight | 1564.00 g |
| Package Width | 168,00 mm |
| Retainer | RET-BM2521/T1-BE |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-BMS54-BE |
| Seat Pressure | 76lbs@36mm |
| Spring Rate | 12.80 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit BMW S54” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.