Supertech Piston Kit Nissan RB26 86.50 8.5:1
1 638,58 €
Esgotado
REF:
P6-RB26-86.50-CR8.5-H13-6
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.6L 24v – RB26DETT |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Dome Volume | 15.5 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | Not Included |
| Ring Set Recommended | W8650XX |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Piston Kit Nissan RB26 86.50 8.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.