Supertech Piston Kit Nissan RB25 86.50 9.0:1
1 638,58 €
Esgotado
REF:
P6-RB25-86.5-CR9-H13-6
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.5L 24v – RB25DET |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Compression Height | 31.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Dome Volume | 15.5 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | Not Included |
| Ring Set Recommended | W8650XX |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Piston Kit Nissan RB25 86.50 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.