Supertech Piston Kit BMW S54B32 87.50 12.5:1
1 683,70 €
Esgotado
REF:
P6-BMS54-87.5-CR12.5-6
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.2L 24v – S54B32 |
| Bore - Actual | 87.50 mm |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Dome Volume | -6.6 cc |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | Not Included |
| Ring Set Recommended | W8750XX |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Piston Kit BMW S54B32 87.50 12.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.