Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Hydraulic Fast Road
497,36 €
Esgotado
REF:
GTIBP270HB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – EG, 1.8L 8v |
| Duration Exhaust | 260 deg |
| Duration Intake | 260 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-6200 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.75 mm |
| TDC Intake Lift | 1.75 mm |
| Timing Exhaust | 58 – 22 deg |
| Timing Intake | 22 – 58 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | Hydraulic |
| Valve Exhaust Lift | 10.87 mm |
| Valve Intake Clearance | Hydraulic |
| Valve Intake Lift | 10.87 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft VAG 1.6/1.8L 8v GTI Hydraulic Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.