Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Race
1 055,38 €
Esgotado
REF:
GTI6BP320B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – XU10J4RS |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Package Height | 84,00 mm |
| Package Length | 570,00 mm |
| Package Weight | 4908.00 g |
| Package Width | 124,00 mm |
| Power Band | 4500-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 4.57 mm |
| TDC Intake Lift | 4.62 mm |
| Timing Exhaust | 76 – 44 deg |
| Timing Intake | 46 – 74 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.19 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 12.19 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Peugeot/Citroen 2.0L 16v XU10J4RS Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.