Piper Camshaft Triumph TR 2/3/4 Ultimate Road
528,79 €
Esgotado
REF:
TR3BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 286 deg |
| Duration Intake | 286 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.79 mm |
| TDC Intake Lift | 2.84 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 33 deg |
| Timing Intake | 33 – 73 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.27 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 11.32 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph TR 2/3/4 Ultimate Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Triumph TR 2/3/4 Ultimate Road
374,40 €
Esgotado
REF:
TR3BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 286 deg |
| Duration Intake | 286 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.79 mm |
| TDC Intake Lift | 2.84 mm |
| Timing Exhaust | 73 – 33 deg |
| Timing Intake | 33 – 73 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.45 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.27 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.40 mm |
| Valve Intake Lift | 11.32 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph TR 2/3/4 Ultimate Road” Cancelar resposta


Avaliações
Ainda não existem avaliações.