Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1300-5500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.35 mm |
| TDC Intake Lift | 1.40 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 26 deg |
| Timing Intake | 26 – 66 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.39 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.44 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph TR 2/3/4 Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 272 deg |
| Duration Intake | 272 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1300-5500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.35 mm |
| TDC Intake Lift | 1.40 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 26 deg |
| Timing Intake | 26 – 66 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.40 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.39 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.44 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Triumph TR 2/3/4 Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.