Piper Camshaft Toyota 1.6L 16v 4A-GE Fast Road
1 083,40 €
Esgotado
REF:
TOY16VBP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – 4A-GE |
| Duration Exhaust | 252 deg |
| Duration Intake | 252 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.89 mm |
| TDC Intake Lift | 0.94 mm |
| Timing Exhaust | 56 – 16 deg |
| Timing Intake | 16 – 56 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 7.70 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 7.70 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Toyota 1.6L 16v 4A-GE Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.