Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 4500-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.97 mm |
| TDC Intake Lift | 3.55 mm |
| Timing Exhaust | 68 – 32 deg |
| Timing Intake | 36 – 64 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.68 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.73 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover K Series 16v Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.