Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 276 deg |
| Duration Intake | 276 deg |
| Full Exhaust Lift | 108 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 4500-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.05 mm |
| TDC Intake Lift | 3.63 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 30 deg |
| Timing Intake | 34 – 62 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 12.17 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 12.22 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover K Series 16v Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.