Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 284 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.49 mm |
| TDC Intake Lift | 2.54 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 70 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.67 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.72 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Porsche 924 Ultimate Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 284 deg |
| Duration Intake | 284 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.49 mm |
| TDC Intake Lift | 2.54 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 70 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.67 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.72 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Porsche 924 Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.