Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Rally
1 007,39 €
Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Race
1 007,39 €
Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Race
1 007,39 €
1 em stock
REF:
A16VBP320MB
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – C20LET, 2.0L 16v – C20XE |
| Additional Info | Short Exhaust Camshaft Optional |
| Duration Exhaust | 300 deg |
| Duration Intake | 300 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 102 deg |
| Package Height | 85,00 mm |
| Package Length | 568,00 mm |
| Package Weight | 4830.00 g |
| Package Width | 125,00 mm |
| Power Band | 4000-8500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 3.71 mm |
| TDC Intake Lift | 4.75 mm |
| Timing Exhaust | 74 – 46 deg |
| Timing Intake | 48 – 72 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.73 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel C20XE/C20LET Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.