Piper Camshaft Opel B16LES Fast Road
1 141,78 €
Piper Camshaft Opel B16LES Ultimate Road
1 141,78 €
Piper Camshaft Opel B16LES Ultimate Road
1 058,15 €
Esgotado
REF:
VXRC2BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 240 deg |
| Duration Intake | 240 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.36 mm |
| TDC Intake Lift | 0.41 mm |
| Timing Exhaust | 50 – 10 deg |
| Timing Intake | 10 – 50 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.80 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.85 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel B16LES Ultimate Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Opel B16LES Ultimate Road
1 058,15 €
Piper Camshaft Opel Z16LER Fast Road
1 058,15 €
Piper Camshaft Opel B16LES Ultimate Road
1 141,78 €
Esgotado
REF:
VXRC2BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 240 deg |
| Duration Intake | 240 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 2000-7000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.36 mm |
| TDC Intake Lift | 0.41 mm |
| Timing Exhaust | 50 – 10 deg |
| Timing Intake | 10 – 50 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.80 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.85 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel B16LES Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.