Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 230 deg |
| Duration Intake | 230 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1800-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.30 mm |
| TDC Intake Lift | 0.25 mm |
| Timing Exhaust | 45 – 5 deg |
| Timing Intake | 5 – 45 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.10 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.15 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel B16LES Fast Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Opel B16LES Fast Road
1 058,15 €
Piper Camshaft Opel B16LES Ultimate Road
1 058,15 €
Piper Camshaft Opel B16LES Fast Road
1 141,78 €
Esgotado
REF:
VXRC2BP270B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 230 deg |
| Duration Intake | 230 deg |
| Full Exhaust Lift | 110 deg |
| Full Intake Lift | 110 deg |
| Power Band | 1800-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 0.30 mm |
| TDC Intake Lift | 0.25 mm |
| Timing Exhaust | 45 – 5 deg |
| Timing Intake | 5 – 45 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 8.10 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 8.15 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel B16LES Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.