Piper Camshaft Opel 1.6/1.8/2.0L 8v J SERIES Ultimate Road
452,25 €
Esgotado
REF:
OP6BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2200-6750 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.18 mm |
| TDC Intake Lift | 2.23 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.05 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel 1.6/1.8/2.0L 8v J SERIES Ultimate Road” Cancelar resposta
Produtos Relacionados
Piper Camshaft Opel 1.6/1.8/2.0L 8v J SERIES Ultimate Road
623,47 €
Esgotado
REF:
OP6BP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Intake Lift | 106 deg |
| Power Band | 2200-6750 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.18 mm |
| TDC Intake Lift | 2.23 mm |
| Timing Exhaust | 66 – 34 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.05 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.30 mm |
| Valve Intake Lift | 11.05 mm |
Avaliações (0)
Avaliações
Ainda não existem avaliações.
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Opel 1.6/1.8/2.0L 8v J SERIES Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.