Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Ultimate Road
368,93 €
Esgotado
REF:
XFBP285B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 292 deg |
| Duration Intake | 292 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 2500-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.18 mm |
| TDC Intake Lift | 2.18 mm |
| Timing Exhaust | 74 – 38 deg |
| Timing Intake | 38 – 74 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.92 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.92 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.