Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Fast Road
368,93 €
Esgotado
REF:
XFBP270B
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 268 deg |
| Duration Intake | 268 deg |
| Full Intake Lift | 108 deg |
| Power Band | 1500-6500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.72 mm |
| TDC Intake Lift | 1.78 mm |
| Timing Exhaust | 62 – 26 deg |
| Timing Intake | 26 – 62 deg |
| Type | Fast Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.35 mm |
| Valve Exhaust Lift | 10.49 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.35 mm |
| Valve Intake Lift | 10.54 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 1.3/1.6L XFLOW/PRE-XFLOW Fast Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.