PAC Drag Race 1300 Series Valve Spring 1.625 Dual – 0.850 li
549,65 €
Esgotado
REF:
PAC-1328-16
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Additional Info | For bracket racing and high lift applications |
| GTIN | 00193564532046 |
| Inside Diameter Inner | 0.851 in |
| Inside Diameter Middle | NA in |
| Inside Diameter Outer | 1.175 in |
| Installed Height | 2.100 in |
| Installed Load | 280 lb |
| Max Bind | 1.100 in |
| Max Lift | 0.900 in |
| Open Height | 1.150 in |
| Open Load | 847 in |
| Outside Diameter Outer | 1.625 in |
| Series | PREMIUM |
| Spring Rate | 629 lb/in |
| Type | Dual |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC Drag Race 1300 Series Valve Spring 1.625 Dual – 0.850 li” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.