PAC Circle Track 1300 Series Valve Spring, Standard 1326 +25
692,75 €
Esgotado
REF:
PAC-1326H-16
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | PAC |
|---|---|
| Grupo | Valve Springs |
| Additional Info | 1326 with 25 lbs More Load |
| GTIN | 00193564535146 |
| Inside Diameter Inner | 0.706 in |
| Inside Diameter Middle | NA in |
| Inside Diameter Outer | 1.100 in |
| Installed Height | 2.000 in |
| Installed Load | 300 lb |
| Max Bind | 1.150 in |
| Max Lift | 0.800 in |
| Open Height | 1.200 in |
| Open Load | 825 in |
| Outside Diameter Outer | 1.550 in |
| Series | PREMIUM |
| Spring Rate | 663 lb/in |
| Type | Dual w/Damper |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “PAC Circle Track 1300 Series Valve Spring, Standard 1326 +25” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.