JE-Pistons Subaru EJ255/EJ257 Block/EJ20Head 2.5L 16V(9.5:1)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-325249
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.5L 16v – EJ257 – EJ20 head |
| Bore - Actual | 99.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0.30- mm |
| Dome Volume | -16.4 cc |
| GTIN | 00193564045348 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JC3104-3917 |
| Weight - Nominal | 411 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Subaru EJ255/EJ257 Block/EJ20Head 2.5L 16V(9.5:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.