JE-Pistons Set BTO BMW S63B44B V8(9.3:1) 90.00mm VP’s-TS+CC
1 802,75 €
Esgotado
REF:
JE-358161C-08
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 4.4L 32v – S63B44 |
| Bore - Actual | 90.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.3:1 |
| Deck Clearance | 0.35- mm |
| Dome Volume | -13.5 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1001-3543 |
| Weight - Nominal | 371 g |
| Additional Info | Suits Sleeved Engines |
| Build Type | Build on Demand |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Set BTO BMW S63B44B V8(9.3:1) 90.00mm VP’s-TS+CC” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.