JE-Pistons Pin Straight 17,00 x 57,15 x 3,56
31,30 €
Esgotado
REF:
JE-669-2250-14-52C
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Chamfered |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.250 in |
| Material Type | 52100 High Carbon Steel, Through Hardened |
| Outside Diameter | .669 in |
| Outside Diameter Alt | 16.9926 mm |
| Piston Pin Diameter | 17.00 mm |
| Series | 52 Series |
| Wall Thickness | 0.140 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 67 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin Straight 17,00 x 57,15 x 3,56” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.