JE-Pistons Pin Straight 15,00 x 44,45 x 2,54
31,30 €
Esgotado
REF:
JE-591-1750-10-93C
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Chamfered |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 1.750 in |
| Material Type | 9310 Nickel Carbon Steel Alloy |
| Outside Diameter | .591 in |
| Outside Diameter Alt | 15.0114 mm |
| Piston Pin Diameter | 15.00 mm |
| Series | 93 Series |
| Wall Thickness | 0.100 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 35 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin Straight 15,00 x 44,45 x 2,54” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.