JE-Pistons Kit VW 2.0L 16V 9A 83.50mm 11.5:1 Asym.
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-301942
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 9A |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 29.59 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 0.01- mm |
| Dome Volume | 3.7 cc |
| GTIN | 00193564035189 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 149,00 mm |
| Package Length | 264,00 mm |
| Package Weight | 1946.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3287 |
| Weight - Nominal | 295 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 2.0L 16V 9A 83.50mm 11.5:1 Asym.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.