Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.66 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.14- mm |
| Dome Volume | -11.3 cc |
| GTIN | 00193564216137 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 274,00 mm |
| Package Weight | 1912.00 g |
| Package Width | 159,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3209 |
| Stroke | 86.40 mm |
| Weight - Nominal | 284 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit VW 1.8T 20V 81.50mm 8.5:1 Asym.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.