JE-Pistons Kit Porsche 911 3.2L 12V(11.5:1)98.00mm+tuffsk+3D
1 601,80 €
Esgotado
REF:
JE-353288
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Porsche |
| Modelo Veículo | 3.2L 12v – 930 |
| Bore - Actual | 98.00 mm |
| Bore - Oversize | 3.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | 44.2 cc |
| GTIN | 00193564042132 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 128,00 mm |
| Package Length | 738,00 mm |
| Package Weight | 5020.00 g |
| Package Width | 322,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3858 |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Porsche 911 3.2L 12V(11.5:1)98.00mm+tuffsk+3D” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.