JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo10 4B11T 89.00 mm 9.0:1(ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-317839
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4B11T |
| Bore - Actual | 89.00 mm |
| Bore - Oversize | 3.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.35 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.10 mm |
| Dome Volume | -9.5 cc |
| GTIN | 00193564046574 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3504 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 340 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo10 4B11T 89.00 mm 9.0:1(ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.