JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo10 4B11T 87.00mm 10.0:1 (ASY)
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-317842
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4B11T |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.35 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Deck Clearance | 0.10 mm |
| Dome Volume | 0.2 cc |
| GTIN | 00193564042804 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3425 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 348 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mitsubishi Evo10 4B11T 87.00mm 10.0:1 (ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.