Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – BP |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 30.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.40- mm |
| Dome Volume | -2.7 cc |
| GTIN | 00193564033352 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3307 |
| Weight - Nominal | 301 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mazda 1.8L BP 84.00mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.