Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mazda |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – BP |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.40- mm |
| Dome Volume | -2.0 cc |
| GTIN | 00193564034946 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3287 |
| Weight - Nominal | 294 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Mazda 1.8L BP 83.50mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.