JE-Pistons kit Ferrari 250 3.0L 24V 74.00mm(9.5:1)+9.8cc
2 242,53 €
Esgotado
REF:
JE-362216
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ferrari |
| Modelo Veículo | 3.0L 12v – 250 GTO |
| Bore - Actual | 74.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 28.90 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 22.0 cc |
| GTIN | 00193564031440 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 17.00 mm |
| Ring Set Included | XC7400 |
| Weight - Nominal | 235 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Ferrari 250 3.0L 24V 74.00mm(9.5:1)+9.8cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.