JE-Pistons kit Ferrari 250 3.0L 24V 73.50mm(9.5:1) +10cc
2 242,53 €
Esgotado
REF:
JE-362215
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ferrari |
| Modelo Veículo | 3.0L 12v – 250 GTO |
| Bore - Actual | 73.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 28.90 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 22.3 cc |
| GTIN | 00193564043160 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 17.00 mm |
| Ring Set Included | XC7350 |
| Weight - Nominal | 235 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit Ferrari 250 3.0L 24V 73.50mm(9.5:1) +10cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.