JE-Pistons BTO Kit Punto/Uno GT 1.4 8V 176A3(7.8:1)81.50MM
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312402
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Fiat |
| Modelo Veículo | 1.4L 8v – 176A4 |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 34.15 mm |
| Compression Ratio - Actual | 7.8:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -3.7 cc |
| GTIN | 00193564047267 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 270,00 mm |
| Package Weight | 1996.00 g |
| Package Width | 147,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3209 |
| Weight - Nominal | 297 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Punto/Uno GT 1.4 8V 176A3(7.8:1)81.50MM” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.