JE-Pistons BTO Kit Fiat Coupe 2.0L 20V 175A(8.0:1)83.00MM
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-312405
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Fiat |
| Modelo Veículo | 2.0L 20v – 5-cyl Turbo |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -8.0 cc |
| GTIN | 00193564037596 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1005-3228 |
| Weight - Nominal | 305 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Fiat Coupe 2.0L 20V 175A(8.0:1)83.00MM” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.