Darton MID Sleeve Kit Disi/MZR 2.3/2.5 B:87.00 to 90.00mm
1 304,66 €
Esgotado
REF:
700-100-L
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Darton |
|---|---|
| Grupo | Cylinder Sleeves |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – Duratec |
| Additional Info | 87,00mm to 90,00mm MAX |
| Bore - Actual | 87.25 mm |
| Bore Range | 87.00 to 90.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Flange Diameter | 122.56 mm |
| Flange Thickness | 10.16 mm |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 146.05 mm |
| Outside Diameter | 100.33 mm |
| Type | MID Sleeve |
| Wall Thickness | 5.16 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Darton MID Sleeve Kit Disi/MZR 2.3/2.5 B:87.00 to 90.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.